تابلو سازی چلنیوم ، انواع تابلو چلنیوم ، قیمت تابلو چلنیوم

ریشه های پیدایش سبک تابلو چلنیوم

حروف برجسته تابلو چلنیوم ( تابلوسازی چلنیوم ) از مدرن ترین دستاورد های صنعت تابلوسازی جهان به شمار می رود.

از لحاظ سبک ساخت و اجرا تابلو چلنیوم را می توان زاییده ی حروف برجسته استیل و پلاستیک دانست ولی با ورژنی جدیدتر و ترکیبی ایده آل تر….

تابلو حروف برجسته چلنیوم و یا پلاستیکی با وجود همه زیبایی های مثال زدنی نتوانستند رضایتمندی مشتریان خویش را به نحو مطلوب به دست بیاورند،زیرا حروف برجسته استیل و پلاستیکی هیچگاه در قامت تابلو چلنیوم حرفه ای با دید روز و شب یکسان در نیامده و در دید شب بسیار ضعیف عمل نمودند که همین امر بهانه ای بود تا تابلو سازی چلنیوم به سبک جدیدتری از تابلو که تابلو سازی چلنیوم ( چلنیوم ) خوانده می شود روی بیاورند.

تابلو چلنیوم در عین دید روز بسیار عالی و حرفه ای با قابلیت های نورپردازی توانست از جهت دید شب نیز قابلیت های خویش را به رخ تابلوهای هم ردیفش بکشد و این سر آغازی بود برای گرایش حداکثری فعالان تجاری و فرهنگی و…. برای استفاده از این تابلوسازی چلنیوم نو ظهور….

نمای تابلو چنلیوم

حروف برجسته چلنیوم در تمامی نماها قابلیت نصب و اجرا دارد زیرا این حروف ساختاری کاملاً جدا از زمینه (نما) داشته و به صورت مستقل تولید می‌شوند.

تجربه تخصصی گروه تبلیغاتی ظریف نگار بعد ارسال‌های متمادی فعالیت در این عرصه، همواره نمای ترمووود و نمای کامپوزیت را به عنوان بهترین گزینه برای اجرای تابلوهای چلنیوم به مشتریان دقیق و سخت پسند خویش پیشنهاد می نماید.

طرح ها و رنگ بندی های منحصر به فرد نمای ترمووود و کامپوزیت با متریال مانا و بی رقیب، قاب ایده آلی برای ارائه هر چه بهتر ظرافت‌های هنری حروف برجسته چلنیوم بوده و زیبایی بی مثال این کار را به رخ هر بیننده ای خواهد کشید.

گروه تبلیغاتی ظریف نگار در راستای پاسخگویی مناسب به تمامی نیازهای تبلیغاتی موجود، علاوه بر ساخت انواع تابلو، در حوزه طراحی و نصب انواع نماهای چوب ترمو (ترمووود) و کامپوزیت نیز با پیشینه ای درخشان و پرسنلی متعهد و متخصص آماده ی خدمت رسانی در سراسر کشور می باشد.

برآورد هزینه و ارسال پیش فاکتور

نکات ضروری:

- جهت قیمت گذاری دقیق سفارشات به کمک نرم افزار Adobe Illustrator می توان متراژ محیطی طرح را قبل از ساخت تابلو چلنیوم، به راحتی بدست آورد.

- قیمت تمام شده تابلو به صورت مترمحیطی با نرم افزار كورل دراو CORELDROW محاسبه می گردد. (به طورمعمول به ازاي هر 1متر طول نوشته در حدود 4 الي 5 متر محيط خواهیم داشت.)

- درقطر قلم بالای 15سانتی متر به ازای هر 5 سانتی متر مبلغی به کار اضافه خواهد شد. ( هرچقدر ضخامت حروف برجسته بيشتر باشد به دلیل تعداد لامپ SMD و طلق پلكسي بيشتري که مصرف مي شود قيمت نيز افزایش خواهد یافت.)

- استفاده از اس ام دی SMD یک رنگ یا RGB آرجی بی هزینه ی جداگانه دارد.

- سوراخکاری رویه ی تابلو چلنیوم (پلکسی) جهت ستاره ای کردن کار، هزینه ی جداگانه ای خواهد داشت.

- هزینه ی باکس به صورت جداگانه محسوب می گردد.

(به دلیل طراحی خاص و استفاده از تعداد اس ام دی SMD بیشتر و متعاقبا مدت زمان طولانی تری که نسبت به ساخت حروف معمولی نیازدارد.)

 

* قیمت هادرنهایت مقطوع نبوده و به صورت توافقی بسته به نوع کار محاسبه خواهدشد. *

 

چنلیوم (CHANNELIUM) چیست؟

چنلیوم آلیاژی آلومینیومی است که نخستین بارتوسط کارخانجات MCI اسپانیا با نام تجاری آلوراپید ALURAPID درسال ۲۰۰۰ میلادی به بازارعرضه شده است.

 

این محصول در صنعت تابلوسازی مدرن، جهت ساخت نوعی از حروف برجسته به کارمی رود و با اینکه اجزای مختلف دیگری نیز در این حروف وجود دارد ولی تابلو چلنیوم که درآن از چنلیوم استفاده شده به نام تابلو چنلیوم مطرح می شود.

(چنلیوم در زبان عامیانه کشور ما به اشتباه چلنیوم نیز خوانده می شود.)

 

Channel به معنای کانال و یا جسمی u شکل است، زیرا حروف برجسته پس از چسباندن نوار لبه به کناره ها شکلی مانند حرف U به خود می گیرند و آمدن کلمه (Aluminum) نیز به دلیل جنس (متریال) استفاده شده در لبه ی این حروف می باشد.

 

درساخت این آلیاژ از تکنولوژی آنودایز (Anodized) استفاده شده که نوعی فرآیند اکسید الکترولیت است و سطح آلومینیوم را به یک لایه اکسید شده مبدل می کند.

 

این لایه ی اکسیدی با چندین هزار برابر ضخامت بیشتر از لایه اکسید طبیعی، باعث مقاومت، ماندگاری و جلای بیشتر رنگ فلز خواهد گردید.

 

اجزای تابلو چلنیوم

 

رویه تابلو چلنیوم

رویه ی حروف برجسته چنلیوم از جنس پلگسی گلاس (Plexiglas) می باشد.

پلکسی گلاس به اسامی مختلفی مانند: طلق، اکریلیک، پلی اکریلیک و پلکسی نامیده می شود و آن را می توان جایگزینی ایده آل برای شیشه محسوب کرد.

این ماده پتروشیمی پلیمری که از سال ۱۹۳۳ میلادی توسط شیمیدانی آلمانی به نام اتو به ثبت رسیده است از پلی کربنات شفاف تشکیل شده و به صورت ورق هایی در ابعاد ۱۸۳۰×۱۲۲۰ میلیمتر با ضخامت ۲ تا ۵۰ میلیمتر در بازار عرضه می گردد.

در دو طرف پلکسی، روکش قهوه ای رنگ از جنس مقوا به صورت برچسبی تعبیه شده که مانع کثیفی احتمالی آن قبل از کار می شود و در خط کشی هنگام برش نیز کارایی دارد.

 

30 Apr 2019

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)